fbpx
Translated by Google Translate
Loading Evenemang

Det var inte bättre förr – om hur vi tar flexibla arbetsformer in i framtiden

Välkommen på slutkonferens där du får ta del av resultaten från projektet Flexibel omställning för hållbar innovation. Du får dessutom lyssna till en av Sveriges mest efterfrågade föreläsare – Tobias Degsell.

Påverkar flexibilitet i arbetet hälsa, innovation och attraktivitet? Den frågan har projektet Flexibel omställning för hållbar innovation arbetat med i samverkan mellan företag, forskare och innovationsfrämjare under tre år.

Ta del av resultat, lyssna till deltagarnas berättelser och möt en av Sveriges mest efterfrågade föreläsare, kreativitetsexperten Tobias Degsell – som berättar om varför det inte var bättre förr. Tillsammans blickar vi in i framtiden och diskuterar hur vi tar nästa steg för flexibla arbetsformer som gynnar både verksamheter och medarbetare.

Dag: Tisdag 4 november
Tid: 10.00-15.00
Plats:  Högskolan i Gävle, Krusenstiernasalen

Har du frågor?

Kontakta Ann-Sofie Däldehög